Yemek Odaları Dekorasyonu İçin 2017 Önerileri

Evinizde her odanın dekorasyonu sizin için önem taşır fakat yemek odası çok daha önemlidir çünkü misafirler ile paylaşacağınız bir ortak alandır. Dekorasyonda önemli olan pahalı ve gösterişli olması değil özenle ve zevkle seçilmiş mobilya ve aksesuarların düzenli dekorasyonudur.

Yemek Odası Duvar Renkleri

Eğer duvar renkleriniz açık renk ise mobilyalarınız koyu renkte olmalı ki görünsün tek düze olmasın. Aynı şekilde eğer mobilyalar açık renk ise    koyu olmalı ki daha aydınlık bir ortam olsun. Odada iştah açan renkler kullanılmalıdır. Örneğin turuncu ve yeşil gibi. Daha cıvıl cıvıl renkler iştahınızı kabartıp huzurlu yemek yemenize yardımcı olacaktır.

Odanızın büyüklüğü ne kadar iyiyse o kadar ferah ve rahat olacaktır. Fakat eğer dar ve küçük bir alansa daha küçük eşya ve aksesuarlar tercih edilmelidir. Çok eşya değil uyumlu ve şık parçalar kullanılmalıdır. Eğer odanız dar ise sandalyelerinizi masanın altına girebilen küçük ebatlı olanlardan tercih edebilirsiniz. Odada aynalar kullanmanız daha geniş bir görünüm sağlayacaktır. Ayrıca şık bir aksesuardır.

Yemek Odası Aksesuarları

Odayı aydınlatmalar ile destekleyebilir daha ferah bir ortam sağlayabilirsiniz. Masayı biblo, küçük mumlar ve çiçekler ile süsleyebilirsiniz.

Eğer geniş kalabalık bir aile iseniz büyük masalar tercih edin, fakat küçük bir aileye odayı kapatmayacak masalar daha doğru bir seçim olacaktır. Ayrıca sandalyeler rahat olmalı çünkü yemek yerken her insan rahat olmak ister.