Vintage Nedir ? Vintage Mobilya Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Oldukça yaygın hale gelmiş olan dekorasyonda vintage modası, eski zamanlardan esinlenerek günümüze uyarlanmış dekorasyon biçimidir. Vintage denildiğinde belli bir zaman aşımına uğrayan, tek bir parçadan oluşmuş mobilya, aynı zamanda antika anlamına gelir.

Vintage Ev Dekorasyonu

Gün geçtikçe yenilik kazanan ev dekorasyonu, hepimizin ilgisini çektiğinden dolayı, evlerimizde değişik tasarımlar uygulamamıza neden oluyor. Nasıl ki 70’li 80’li yılların giyim modası,  yenilenerek günümüzün trendleri arasında yer alıyor ise mobilyada da eski zamanlardan bugüne gelen eşyalar değer kazanıyor. Aslında bir dekorasyon uzmanına ihtiyaç duymadan evlerimizde kendi zevkimiz ve hayal gücümüzü birleştirerek vintage modası estirebiliriz.

Eski tarz dekorasyon nasıl yapılır

Peki, bunu nasıl yaparız? Hepimizin aile büyüklerinden kalan bir takım eşyaları vardır. Bu bir dikiş makinası olabilir. Bir çevirmeli telefon olabilir.Örneğin evinizin girişi genişçe dikiş makinası üzerine bir cam veya beyaz renkte bir tahta kestirip, üzeri dekoratif bir vazo ile desteklendiğinde son derece güzel bir görünüm kazanır. Bununla birlikte dikiş makinesi üzerine, telefonu da koyarak kombin edebilirsiniz.

Vintage Tasarımda Renk Uyumu ve Duvar Kağıdı

Vintage dekorasyonu açık tonlardan ibarettir. Özellikle beyaz üzerinde pembe ve açık mavi çiçek işlemeleri mevcuttur. Duvarlarınızda bu tonlarda bir duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Eskilerden kalma bir sandığı da oturma odasında şık bir dantel ile kombin ederek kullanabilirsiniz. Kısacası ailenizden kalan her parça malzemeyi günümüze uyarlayarak dekore edip evinizde istediğiniz vintage modasını yansıtabilirsiniz.