Her Bebek Odasında Bulunması Gerekenler

Doğumdan sonra pek alışveriş yapmaya fırsat bulamayacağınız bebek odası oluşturma görevini mutlaka hamileliğiniz orta aylarında yapmaya özen gösteriniz. Peki bir bebek odası oluştururken nelere dikkat etmek gerekir, neler olmazsa olmazıdır.

Öncellikle tabi ki demir baş olan yatak karyola ve dolap mutlaka rahat, konforlu ve  sağlıklı ürünlerden yapılmış mobilyaları satın almanızdır. Daha sonra ki adım ise ayrıntılarda gizli.

Bebek Odası Eşyaları

Öncelikle dolabın dışında mutlaka iç çamaşırı, çorap gibi küçük kıyafetleri koyabilmek adına  2 gözlü bir çekmeceli dolap çok yerinde bir seçim olacaktır. Bir gözüne kıyafetlerinizi, bir yerine çocuğunuzun bezlerini, alt değiştirme ürünlerini stok yaparak kullanımı kolaylaştırabilirsiniz. Bir diğer önemli gereç ise, bebek alt değiştirme ünitesi. Eğer odanızda yeterince yer var ise, bebek alt değiştirme ünitesini almanızı öneririz. İlk heyecanla hiç umursamadan sürekli iki büklüm şeklinde değiştirilen alt değişim işlemi maalesef bir süre sonra uzun ağrılar yaratan bel şikayetlerini ortaya çıkaracak olabilir. Bebek alt değiştirme üniteleri hem annenin eğilmeden rahatça değiştirmesini sağlar, hem de alttaki çekmeceleri sayesinde bir çok ürününüzü depolamak için uygun koşullar sunar.

Bebek odası eşya listesi

Bir sonraki aşamanız ise pencerelere mutlaka sineklik geçirilmesidir. Özellikle yaz ayında sık sık  hava alması için açacağınız pencereden gelebilecek her türlü haşereye karşı büyük bir önlem almış olursunuz. Böylelikle çocuğunuz çok rahat bir şekilde temiz havasını alarak sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olursunuz.

Eğer bebek odası büyük ise kendinize bir sallanan koltuk alabilirsiniz. Hem çocuğunuzu emzirecek hem de ağlama krizleri sırasında onunla birlikte sallanarak sakinleşmesini sağlayacaksınız. Her ne kadar gereksiz gibi görünse de en büyük kurtarıcılar arasında yer alıyor. Genel olarak görüntüsüne kandığınız hiç bir şeyi  ilk seçenek olarak almayın. Sizin işinize yarayacak ve uzun vadede kullanabileceğiniz eşyalara öncelik verin.