Ufo Isıtıcı Modelleri ve Elektrik Tüketimi

Soğukların kapımıza dayanmasıyla birlikte herkes ısıtıcı arayışlarına girmeye başladı. Bizde sizlere yararı dokunması babında Ufo ısıtıcıları hakkında bir yazı paylaşalım dedik. Ufo ısıtıcıları bildiğiniz üzere infrared yani kızıl ötesi yoluyla ısınma sağlayan bir sisteme ve ısıtıcılara sahip. Bir çok yerde görmüşsünüzdür zaten. Firma ilk kez Türkiye’de böyle bir ısıtıcı modelini çıkardığında hemen denenmeye başladı. Denendikten sonra çok tutan bu ısıtıcı modellerinin ardı arkası kesilmedi ve bir çok marka Ufo’nun ilerlediği yoldan ilerleyerek infrared ısıtıcı modellerini piyasaya sundu. Fakat, sektördeki liderliğini elden bırakmayan Ufo markası, bu senede yine en çok satış rakamlarına sahip olacak bir firma görüntüsünde.

U fo ısıtıcı elektrik tüketimi

Ufo ısıtıcı modellerinin 800 Wattan başlayıp 3000 Watta kadar ısıyı yayan modelleri bulunmakta. En küçük modeli yani 800 Wattlık modeller  10 metrekarelik kapalı bir alanı ısıtabilirken, en yüksek modeli olan 3000 wattlık modeller ise 28 ila 30 metrekarelik kapalı bir alanı ısıtabiliyor. Açık alanlarda maalesef bu oranlar düşmekte.  Örnek olarak,  800 wattlık modellerde ısıtma potansiyeli 6-8 metrekareye düşerken, 3000 wattlık modellerde 20 metrekareye kadar düşmektedir. 4 farklı modelle piyasada bulunmaktadır. Bu modeller UFO LINE, UFO UK LINE, UFO STAR ve UFO UK STAR’dır.  Bu modellerin 2012-2013 fiyatlarını ise güncel olarak şu şekilde verebiliriz.

Ufo Isıtıcı 2017 Fiyatları

Ufo Line Modelleri : Modeline göre 135 TL’den başlayıp 329 TL’ye kadar değişik fiyatlarda satılabilmektedir.

UFO UK Line Modelleri : 224 TL’den başlayan en düşük fiyatı,  302 TL ile en üst noktada sonlanmaktadır.

Ufo Star Modelleri:  Bu modelin en düşük fiyatı 115 TL’den başlamakta olup, en yüksek fiyatı 287 TL’dir. Bu fiyatta mağazadan mağazaya değişmektedir.

UFO UK Star Modelleri : Bu modelde fiyatlar 197 TL’den başlamakta,  278 TL’ye kadar çıkmaktadır.