Osmanlı Dekorasyon Örnekleri

Son zamanlar Osmanlı tarzı dekorasyon oldukça rağbet görmeye başladı. Özellikle televizyonlarda dizilerde gördüğümüz Osmanlı motiflerini evlerimizde de uygulamaya başladık. Osmanlı tarzı dekorasyonda pembe, toprak tonları, mor, yeşil, kırmızı renk ön plana çıkmaktadır.

Osmanlı Tarzı Dekorasyon Ürünler

Osmanlı tarzı dekorasyonun örneklerini evlerde daha sade şeklini görmekteyiz. Çünkü bu tarzı tam olarak uygulayabilmek için oldukça geniş mekanlara ihtiyaç olmaktadır. Ancak varaklı, oymalı objeler, çiniler, kabartmalı Türk halıları, sedirler, Osmanlı tarzı dekorasyon için en çok kullanılan materyallerdir. Odamızın bir bölümüne yaptıracağımız nişlerin içini gösterişli camlarla zenginleştirmek bu tarz için oldukça etkili olacaktır.

Osmanlı Dekorasyon Aksesuarları

Varaklı altın yaldızlı kapılarla evinize Osmanlı esintisi getirebilirsiniz. Bunun yanında kullanacağınız minderler bile bu tarz dekorasyonda önemli bir yer tutmaktadır. İpek kumaşlar, oymalı aynalar hep Osmanlı tarzını yansıtmaktadır.  Aynı zamanda kullanacağınız dekorasyon ürünlerinde el işi cam objelerden yararlanmak da yerinde olacaktır.  Bu tarzı evinizde oluştururken önemli olan sizin ne istediğinizdir. İsterseniz Osmanlı tarzını ihtişamlı şekilde, istersiniz de daha yumuşak bir şekilde kullanarak evinizi dekore edebilirsiniz.