L Koltuk Örtüsü Modelleri

En büyük hayalim oturma odama L koltuk takımı koymaktı. Onun için özel l koltuk dekorasyonu ile ilgili olan dergileri bile enine boyuna araştırmıştım. Eski kumaşlardan neler yapıldığına inanamazsınız. Özellikle L koltuk takımının bulunduğu oturma odalarını çok daha sıcak bulanlardansanız sizde bendensiniz. Ama ne yazık ki L koltuğun muhafazası ve bakımı sanıldığı kadar kolay olmuyor. Üstelik l koltuk örtüleri de son derece zor bulunuyor.

Bunun temel nedeni ise; l koltuk örtülerinin koltuklara özel olarak diktirilmesinden kaynaklanıyor. Eskiden sadece büyük şehirlerde yaşayan kişiler bu imkana ulaşabilirken günümüzde çok farklı firmalar bu hizmeti son derece kolay ve ücretsiz bir şekilde sunabiliyor. Sadece koltuklarınızın ölçüsünü veriyorsunuz ve kısa süre içerisinde l koltuk örtüsü tamamlanarak adresinize yollanıyor.

L Koltuk Dekorasyonu

Aslına bakarsanız L koltuk dekorasyonu ile ilgili söylenecek çok farklı şey bulunuyor. Bunun için farklı noktalara değinmek yerine sizin zevkinize de güvenerek biraz genel konu başlıkları üzerine eğilmeyi doğru buluyorum.

  • L koltuğunuzu koyacağınız odanız ferah ve geniş olmalı
  • L koltuk doğrudan pencere önünü tamamen kapatacak şekilde olmamalı
  • L koltuk bir alanın geçişini engelleyecekse bu dar kısmı ile yapılmalı.
  • Çok geniş bir alanda kullanılacaksa renk uyumu ve diğer ürünlerden daha önde olmalı.
  • Bütün oturma alanı L koltuğa göre tercih edilmeli.
  • Çok koyu renkler kullanılmışsa L alanı içerisindeki ürünler daha açık renk olmalı (sehpalar, gazetelikler ve halı)

L koltuk Kaplama

Bir diğer alternatifse l koltuk kaplama seçeneğidir. Çok farklı firmalar l koltuk kaplama firmaları ile hizmet vermektedir. Doğrudan bir örtü diktirmek yerine dıştan kaplatarak kullanmayı düşünüyorsanız da bu son derece yerinde bir karar olabilir. Tabi ki L koltuğunuz yeniyse öncelikle bir süre kullanmalı ve yeterince eskidikten sonra kaplama yaptırmalısınız.