İtalyan Mobilya Markaları

Aslında İtalyan mobilya tarzına hiç de yabancı değiliz. Çünkü bizde bu tasarım modellerine benzeyen kendi kültürümüzle de harmanlanan mobilyalar üretebiliyoruz, çok şükür. Fakat; şu da bir gerçek ki İtalyan markalar görsellik, rahatlık, kalite, kullanılabilirlik, zaman, evrensellik ve fiyat unsurlarını göz önünde bulundurup dünyada çok beğenilen ve talep oluşturan tasarımlar oluşturuyorlar. Durum böyle olunca da İtalyan mobilya markaları dünyanın hemen her yerinde rağbet görüyor.

İtalyan mobilya firmaları

Ünlü İtalyan tasarımcılara bakılacak olursa plastik mobilyaları tasarlamakla adını duyuran Anna Castelli Ferrieri ve Milan Polytechnic Institute, yine mobilya ve aydınlatma ürününde Ferrieri, Ahşapta Bo Bardi, cam sehpada Vignelli, sofa Boeri gibi ünlü tasarımcıları görmekteyiz. Bu tasarımcılar geçmişle bugünü çok iyi bir şekilde harmanlayıp İtalyan tarzını en iyi şekilde ürünlerine yansıtan tasarımcılardır.

İtalyan mobilya markaları dekorasyon

İtalyan mobilya markaları da bu tasarımcıların ellerinde şekilleniyor ve karşımıza geliyor. İtalyan markaları arasında Türkiye’de de bayilikleri bulunan Natuzzi Mobilya, İtalyan tasarımını kusursuz bir şekilde aktaran bir marka, yine bir diğer marka Casa Mobilya da günümüzü ve geçmişi taşıyan izlerle, geleceği de tahmin ederek ilerleyen bir markadır. Bunun dışında Türkiye’de ve yurt dışında geniş bir talep gören, Lazzoni Mobilya, Zebrano Mobilya, Enza Mobilya, Voga Mobilya, Fuga Mobilya, Asorti Mobilya markaları da ürünlerini tasarlarken İtalyan kültürünü harmanlayıp kuşakları birbirine katan ve yansıtabilen markalardır.