En Şık Mutfak Yemek Masası Takımları

Bayanların günün büyük bir zaman dilimini ayırdıkları mutfakların dekorasyonu, ev dekorasyonunun belki de en önemli alanlarından birisidir. Mutfak dolapları, tezgahlar, yemek masaları, aksesuarlar derken aslında küçük gibi görünen mutfakların ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz. Geniş bir mutfağınız varsa yemek masası mutlaka gerekli. Yuvarlak, kare hangi şekil olursa olsun, hem mutfağı görsel açıdan güzelleştirmek hem de mutfakta oturmak için mekan yaratmak açısından yemek masalarının önemi büyük.

Yemek Takımı Fikirleri

Dar bir alana sahipseniz katlanır ve portatif yemek masalarından yararlanabilirsiniz. Böylece yemek masasını kullanmadığınız zamanlarda alandan tasarruf ederken, mutfakta kahve içmek istediğinizde oturabileceğiniz bir alan yaratmış olursunuz. Yer sorununuz yoksa ve geniş bir mutfağınız varsa kare, ahşap bir yemek masası size göre olabilir. Son yıllarda tüm dekorasyon ürünlerinde ve mobilyalarda oldukça moda olan ahşap malzemeler, mutfak için yemek masalarında da harikalar yaratıyor. Böylece yaratmak istediğiniz klasik tarzdaki dekorasyonu yansıtabilirsiniz.

Hangi Marka Yemek Masası Takımı Alınmalı ?

Daha sade ve modern bir dekorasyon yaratmak istiyorsanız, mutfak için yemek masası tercihinizi yuvarlak modellerden yana kullanabilirsiniz. Yerden tasarruf etmenizi sağlayan yuvarlak masalar, akşam yemeklerini yiyebileceğiniz ebatlarda, ancak bir o kadarda sevimli olmalı. Mutfak masalarının vazgeçilmez malzemesi cam detaylardan, mutfak için yemek masanızda da kullanabilirsiniz. Yemek masası takımı seçerken tercih edebileceğiniz bir çok marka mevcuttur. Bunların başında ikea, koçtaş, tekzen, istikbal gelmektedir.

Renkli yemek masaları

Evinizde küçük çocuğunuz varsa, tamamen cam bir yemek masası yerine, üst kısmı cam, alt kısmı metal detaylı yemek masalarını da tercih edebilirsiniz. Renklerde ise siyah, kırmızı ve beyaz tonları mutfak için yemek masalarında en ideal renkler arasında yer alıyor.