Bebek Yatağı Nasıl Olmalı

Güzel ve sağlıklı geçirilen her uyku kişiyi bir sonraki güne hazırlar. Bu durum bebeklerde de böyle işler. Özellikle ilk zamanlar çok uyuduğunu göz önüne alacağınızı düşündüğünüzde bebek odasının yatağı çok önemlidir. Bebeklere aslında bilinenin tam tersine tam ortopedik yatak değil yarım ortopedik yatak almak daha uygundur. Karyola bir diğer adı ile beşik seçiminize göre ebatlarınızı belirleyeceğiniz yatağınızı almaya acele etmeyin. Öncellikle yatağınızı seçiniz ve ebatlarına göre ister hazır ya da özel üretim bir yatak yaptırabilirsiniz.

Son yıllarda favori olan visco yataklar bebekler için maalesef önerilmiyor. Bu yatakların özellikleri üstündeki kişiyi içine gömerek vücut şeklini almak olsa da bebeklerde bu ürün kullanılması halen uygulanmadı.

Bebek Karyolası Seçimi

Bebek odası için en uygun karyola şüphesiz geniş ve büyük olanıdır. Genelde bebeklerin küçüklüğü göz önüne alınarak küçük yatak alma fikriniz olabilir. Ama unutmayın ki bebeğiniz 5. Aydan sonra uyandığında yatağında vakit geçirmeye bayılacak. Özellikle uyandıktan sonra bazen bir saate kadar süren yatak eğlencelerinde geniş yatak olması onların rahatça hareket etmesini sağlayacak. Bu sebepler olabildiğince büyük hatta ileride yanındaki çekmeceli dolapların çıkması ile büyük bir karyolaya dönüşen yataklardan da alarak kullanabilirsiniz.

En İyi Bebek Yatağı Markası

Bebek odası yatak seçimi sırasında bolca nevresim takımı ve karyola minderleri alabilirsiniz. Bebeğiniz uyurken kusacağını yada farklı durumlar ile çok fazla kirleneceğini göz önüne almalısınız. Bebeğiniz için hijyen çok önemlidir ve mutlaka temiz yatakta yatırılmaya özen gösterilmelidir. Yatak minderleri ise karyolanın etrafını sarar ve bebeğin kollarının ya da bacaklarının dışarı çıkmasını önler. Hem bebeğinizi olabilecek karyola sıkışmalarından korur hemde daha korunaklı hale getirerek yatak içinde sıcak bir ortam olmasını sağlamış olursunuz. Son olarak alacağınız bir yatak cibinliği ile daha estetik bir görüntü katabilirsiniz. Bebek yatağı alırken büyük ve tanınmış firmalardan almanızı tavsiye ederim. Yataş, İkea, İstikbal gibi firmaların yataklarını tercih edebilirsiniz.