Kategoriler
Ev Dekorasyon Salon Dekorasyonu

Bellona Grande Koltuk Takımı Yorumları

Bellona Grande Koltuk Takımı, günümüz şartlarına uygun modern çizgileri ve konforlu koltuk takımları ile alınabilecek en güzel koltuk takımlarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Bellona markasının grande markalı koltuk takımı ile evinizde oldukça farklı bir görünüm ve ferahlık olacağından emin olabilirsiniz. Oldukça yumuşak ve sağlığa zararlı olmayan maddelerden üretilmiş olması, kendine çeken bir neden daha olduğunu söyletebilir. Bunların haricinde depolama özelliğinin bulunması, kolay temizlenebilir kumaştan yapılması, yumuşak kumaş dokusu içermesi ve yatak olma özelliği ile grande koltuk takımı, gerçekten bir eve renk katabilecek güzel koltuk takımlarından olduğunu söyleyebiliriz.

Grande Koltuk Takımı Yorumları

Grande yemek odası takımına konsept olarak alınabilecek olan grande koltuk takımı, 3-3-B-B takım yapısı ile satışa sunulmaktadır.

Koltuk takımlarının sırt kısmında düğme çektirme özelliği ve makrome dikiş detayları ile olduça modernize bir tasarım sağlanmıştır. Ayrıca yükselmekte olan bir kapıda kol formu kullanılarak koltuk yanlarında altın sarısı metal aksesuarlar kullanılmıştır.

Oldukça göstermiş meraklısı tasarımları ve canlı renk görünüşleri ile dikkatleri üzerine çeken bu model de, yatak ve sandık olma özelliği ile tüm beklenen özellikleri sağlayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Üründe 28 soft üzeri 24 soft süngerler tercih edilmiş olup, konforlu bir oturum sağlanılması hedeflenmiştir.

Bellona Grande Koltuk Takımı Alanlar

Grande modeli koltuk takımı alan kişilere bakıldığı zaman, oldukça güzel kumaşı ve kullanımı olduğunu görebilmekteyiz. Yani kısacası granda modelini tercih etmiş olan çoğu müşteri, hem oldukça kullanışlı bir ürün olması, hem de salona oldukça modern bir hava katması ile en çok tercih edilen koltuk takım modelleri arasına girmiş olduğu söyleyebilir. Yorumlar arasında baktığımızda herhangi bir olumsuz yorumun da olmadığının altını çizelim.

Ölçüleri

Üçlü koltuk için;

Genişlik: 226.00 cm

Derinlik: 87.00 cm

Yükseklik: 79.00 cm

Üçlü koltuk yatak için;

Genişlik: 185.00 cm

Derinlik: 107.00 cm

Yükseklik: 0.00 cm

Berjer için;

Genişlik: 83.00cm

Derinlik: 93.00cm

Yükseklik: 98.00cm

Bellona Grande Koltuk Takımı Fiyatları

Bellona Grande Koltuk Takımı için fiyatlara baktığımızda 7500 ila 8000 Tl arasında değişiklik göstermiş olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle bu aralar indirimde olan ürünler arasında olmasından ötürü tercih edilebilir olduğunun da altını çizelim. Sizde grande modeli koltuk takımı için öneri ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Kategoriler
Ev Dekorasyon Koltuk Takımı

Bellona Malpensa Koltuk Takımı Özellikleri ve Yorumları

Bellona Malpensa Koltuk Takımı, rahatlık ve konfor haricinde oldukça renkli ve şık bir koltuk takımını bizlere sunuyor. Sunulmakta olan bu sade ve oldukça güzel koltuk takımı, evinize ayrı bir hava ve ferahlık katacağından eminiz. Ancak bunları dışında en önemli özelliklerinden birisi de Bellona markasının kalite ve sağlamlığını çok iyi bir şekilde göstermiş olduğunu söyleyebiliriz. Günümüzün modern tasarımını uygun bir fiyat ile buluşturan Bellona, yine müşterilerinin yüzlerini güldürmeye devam ediyor.

Malpensa koltuk takımı modeli, 3-3-B-B ve 3-2-B-B takımlarında alternatifler barındırmaktadır. Oldukça modern çizgilerin yer aldığı bu yeni modelde, yalın ve estetik özellikleri ile de tüm dikkatleri üzerine çekmektedir.

Malpensa Koltuk Takımı

Ürünün üçlü ya da ikili üniteleri için arka kısma doğru yükselen kol yapısı ve kol dışına uygulanmakta olan düğme çektirme detayları ile şık bir görsellik göstermektedir. Bunun haricinde kolların yanına makrome dikiş uygulaması ile de zengin bir tasarım kazandırılmıştır.

Oldukça rahat ve keyifli bir oturum deneyimi sunan Bellona Malpensa Koltuk Takımı, berjer üniteleri için yatak mekanizması içermesi ile fonksiyonel bir kullanım imkanı da sağlamıştır diyebiliriz.

Bellona Malpensa Koltuk Takımı Alanlar

Bellona markasının malpensa modeli olan koltuk takımını alan birçok kişi oldukça memnun kaldığını, şık tasarımı ve kalitesi ile evine oldukça güzel bir görünüm sağladığını yorumlarda belli etmekte. Ancak bunun haricinde bir kişinin olumsuz yorumu da bulunmakta. Şikayeti ise malpensa modelli koltuk takımlarının sürekli olarak elektriklenme sorunu yaşatması. Hem olumlu hem de olumsuz yorumlar içeren bu modeli almak ya da almamak tamamen sizin tercihiniz.

Ürün Ölçüleri

Üçlü koltuk için;

Genişlik: 218.00 cm

Derinlik: 102.00 cm

Yükseklik: 82.00 cm

Üçlü koltuk yatak için;

Genişlik: 180.00 cm

Derinlik: 118.00 cm

Yükseklik: 0.00 cm

İkili koltuk için;

Genişlik: 172.00 cm

Derinlik: 102.00 cm

Yükseklik: 82.00 cm

İkili koltuk yatak için;

Genişlik: 133.00 cm

Derinlik: 118.00 cm

Yükseklik: 0.00 cm

Berjer için;

Genişlik: 77.00 cm

Derinlik: 90.00 cm

Yükseklik: 93.00 cm

ölçüleri esas alınmaktadır.

Bellona Malpensa Koltuk Takımı Fiyatı

Resmi sitelerinden bakıldığı üzere 7000 ila 8000 TL arasında fiyatların değişiklik göstermiş olduğunu söyleyebiliriz. Bellona mağazalarında ise bu fiyatların aşağı yukarı aynı olduğunu belirtelim. Sizde malpensa koltuk fiyatları ile ilgili görüş ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Kategoriler
Ev Dekorasyon

Dekorasyona Başlamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Herkesin tarzı ve zevki farklıdır. Yeni bir ev aldınız yada evinizin dekorasyonunu değiştireceksiniz. Size bazı püf noktalardan bahsedeceğiz. Evinizi belli başlı bazı kurallara göre dekora etmek hem ekonomik yönden hemde evinizin modern görünümü açısından önem arz eder. Bu yazımızda sizlere dekorasyonla ilgili belli başlı bir kaç öneri ve tavsiyede bulunacağız.

Dekorasyonun Püf Noktaları

– Evde kullanacağınız mobilyalar seçilirken öncelikle rahatlığınız ön planda olmalı.
– Evinizde her zaman mobilya takımı kullanma zorunluluğunuz yoktur. Örneğin bir ikili koltuk ya da üçlü koltuğun yanına berjer ya da tekli koltuk yerleştirebilirsiniz. Önemli olan oluşturduğunuz koltukların duvar rengine zıt düşmemesidir.
– Aydınlatmanın doğru seçimi çok önemlidir. Aydınlatma dekorasyonda en önemli noktalardan biridir. Işığı az alan bir ortama duvardan yansıtmalı ışıklandırma yapılabilir.
– Koltuk takımlarınızı seçerken ve diğer kumaşlarınızın yıkanabilir ve leke tutmayan kumaşlardan seçilmesi gerekir.


– Genel olarak açık renklerin tercih edilmesi hem ortamı boğmayacak hem de gözlerinizi yormayacaktır.
– Küçük odalarınızda ayna kullanmanız halinde ayna odayı olduğundan büyük gösterecektir.
– Dekorasyonunuzu hayat tarzınıza göre yapmak en önemli olan unsur. Televizyonu çok izliyorsanız ona göre bir dekor yapmalısınız.
– Halı seçiminizi mobilyalarınızın rengine göre yapmalısınız.
– Evinizde duvar etiketleri, duvar stickerleri kullanacaksanız öncelikle duvar zeminine alçı yaptırmanız yapıştırma ve duvar kağıtlarınızın hem uzun ömürlü olmasını sağlayacak hem de daha güzel görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.
– Aksesuar seçiminde kişisel zevkleriniz ön planda tutulmalı.
Dekorasyon yapacak kişilerin bu kuralları da göz önünde bulundurarak araştırma yapmaları seçimleri açısından faydalı olacaktır.

Kategoriler
Ev Dekorasyon

Tuğla Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

Evini yenilemek isteyen veya sıfırdan ev dekore etmek isteyen kişiler için son yılların trendi haline gelen tuğla duvar döşemesi kullanılabilir. Farklı bir dekorasyon isteyip, kısıtlı bütçeye sahip olan kişiler için ise taş duvar döşemesine alternatif olarak üretilen tuğla duvar kağıt modelleri, tercih edildiğinde yine aynı şıklıkta bir görüntüye ulaşılması mümkündür.

3 Boyutlu Tuğla Duvar Kağıtları

Özellikle salon ve oturma odaları için tercih edilen tuğla duvar kağıt modelleri, kendi içinde birçok çeşidi barındırmaktadır.  Kabartmalı, 3D boyutlu veya düz model olarak seçilen duvar kağıt modelleri, evinize son derece şıklık ve ışıltı kazandırır. Aynı zamanda birçok renge sahip olduğundan dolayı mobilyanızla dekore etmeniz oldukça kolay olacaktır.   Klasik ev döşemelerinden sıkılmış, yeniliğe ve farklı tasarımlara açık olan kişilerin, mutlaka tercihleri arasında yer almalıdır.

Tuğla Duvar Kağıdı Önerileri

Duvar kağıdı ile dekore etmiş olduğunuz, bölümü şık aksesuarlar ve gösterişli bir masa ile bütünlüğü sağladığınız da yaşam alanınızı oldukça gösterişli bir ortama çevirmiş olursunuz. Yaratıcılığınızı kullanarak, daha ferah ve göze hoş gelen tasarımlar ile yaşam kalitenizi arttırmak sizin elinizde.

Kategoriler
Ev Dekorasyon

Duvar Kağıtlarında Niş Modelleri

Son yıllarda oldukça fazla rastladığımız     evinizde modern görüntü oluşturmanızı ve yer kullanımını arttırmanızı sağlıyor.

Niş duvar kağıdı modelleri

Niş Modelleri, her zevke ve her göze hitap ettiği gibi, evin her bölümünde de kullanılabiliyor. Banyoda, oturma odasında, çocuk odasında ve yatak odasında kullanılabilen niş, sıradan görünen duvarınıza yeni bir imaj katarak aslında bir duvarın bile bize neler kazandırdığını gösteriyor. Niş’ te dikkat edilmesi gereken unsurlardan biride nereye yapmak istediğiniz. Eğer tam olarak karar veremeden ve bu konu hakkında yeteri kadar bilgisi olmayan ustalarla çalışarak evinizin kolonlarına ciddi derecede zarar verebilirsiniz. Daha sağlıklı karar vermek için bir mimardan yardım almanızı tavsiye ederim. Niş’e şıklık katan unsurlardan biride doğru yerleştirilmiş spot aydınlatmalar. Niş tasarımı yaptırdığınız bölüme gezip gördüğünüz yerlerden eşyalar koyabililir, sizin için değerli olan fotoğrafları, hediyeleri ve aksesuarları yerleştirebilirsiniz.

Duvar Sanatı Niş Modelleri

Niş tasarımını evine dekore ettiren ailelerin genelikle televizyon ünitesi yerine yaptırdığını görüyoruz. Niş işlenmiş duvarların içine yerleştirilebilecek farklı renkte spor aydınlatmalar niş tasarımının bulunduğu ortama çok daha iyi hava katacaktır.
Niş şöminenin yanında olduğu taktirde gerçekten ortama ağır ve mistik bir hava katıyor. Aynı zamanda kitaplık olarak ta kullanılabilen niş tasarımları mevcuttur. Kullanım alanı oldukça geniş olmasıyla beraber, bulunduğu ortamda farklı hava katar.

Belirlediğiniz Niş Modelinizi evinize yaptırmadan önce ve sonra mutlaka bir mimardan görüşlerini alın. Bu sayede yaptırdığınız niş tasarımınından maksimum verimi alırsınız.

Kategoriler
Ev Dekorasyon Ev Eşyaları

Köşe Koltuk Takımları 2017

Günümüzün gelişmiş olan teknolojinden faydalanarak mobilya tasarımcıları, son derece modern köşe koltuk takımları üretmektedir. Her yıl birbirinden farklı ve birbirinden göz alıcı modeller tasarlayarak, biz tüketicilerin ilgi odağı olmayı başarmış durumdadırlar.

Modern Köşe Koltuk Takımları

Tabi ki biz her yıl mobilya değiştiremeyeceğimizden dolayı, üretilen köşe koltukları arasından bize uygun olanı, en önemlisi kullanışlı ve rahat olan koltuk modelini tercih etmeliyiz. Dekore edilmek istenen yaşam alanı eğer çok küçükse köşe koltuk takımı pek uygun olmayabilir. Ancak konulacağı köşe tarafı doğru seçilip, sade bir şekilde dekore edilirse, hoş bir görüntü elde edilebilir. Bununla birlikte geniş alanlar için tercih edilen modern köşe koltuk takımları evinize son derece şık ve zengin bir hava kazandırır. Köşe koltuğa ek olarak puf eklediğinizde hem göze daha hoş gelir hem de oturma alanını genişletmiş olursunuz.

Köşe Koltuk Takımı Markaları

Birçok renk ve desen özelliğine sahip, modern köşe takımları ile evinizi dekore etmek isterseniz, klasik mobilya tarzının dışına çıkarak, daha modern görünümlü bir yaşam alanına sahip olmuş olursunuz. Hemen her firmada köşe koltuk takımı bulunmaktadır. Bazı firmalarda L koltuk takımı olarak da geçen köşe koltuk üreten firmalara sizin için göz attık.

Bellona Köşe Koltuk Takımları

Bellona markasına ait köşe koltuk takımı modelleri ve fiyatlarını görmek için Bellona kataloğuna göz atmanızı tavsiye ederiz. Aşağıdaki bağlantıdan Bellona kataloğunu inceleyebilirsiniz. https://goo.gl/EF2uOL

İstikbal Köşe Koltuk Takımları

İstikbak L ve Köşe koltuk takımlarını için yandaki bağlantıyı tıklayınız.  https://goo.gl/5xBtdA

Kelebek Köşe Takımları

En çok tercih edilen mobilya markalarından biri olan Kelebek mobilyanın köşe takımlarını görmek için yandaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.  https://goo.gl/XQCIVP

Doğtaş Köşe Takımları

Doğtaş mobilyaya ait L koltuk takımları ve köşe takımları için yandaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. https://goo.gl/P8czsD

Bu firmaların yanında bir çok mobilya firmasında ve dekorasyon marketlerinde köşe takımlarını bulabilirsiniz. İkea, Tekzen, EnzaHome, Yataş, Mondi gibi firmaların geniş ürün yelpazeleri bulunmaktadır. Eğer ucuz köşe koltuk takımı arıyorsanız. İnternet üzerinden satış yapan firmalara bakabilirsiniz. Hepsiburada, Gittigidiyor gibi internet sitelerinde sürekli indirimler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra İkea’ nın internet sitesinde de indirimleri bulabilirsiniz.

Kategoriler
Ev Dekorasyon

Evi Büyük Gösteren Boya Renkleri

Öncelikle çok yaygın bir hatayı düzelterek başlayalım. Yaygın bir şekilde söylenir ki “beyaz renk heryeri daha büyük gösterir“. Bu maalesef hatalıdır. Bir diğer hatalı görüşte, daha az mobilyanın ortamı daha büyük göstereceğidir. Bu da hatalıdır. Doğrusu mekana ve ihtiyaçlara göre doğru rengi seçmek ve böylece ortamı daha cazip kılmaktır. Bütün bunları da küçük boyutlara rağmen başarmak bir sanattır.

Aslında temel olarak renk sayısı ile ilgili bir kural yoktur. Bazen 2 renk veya 3 renk kullanmanızı tavsiye etsem de bu bir kural değildir. Önemli olan odaların sizin ruh halinizi yansıtması yada ona olumlu bir etki yapmasıdır. İşte biraz tüyo verecek renk sohbetimize başlayalım.

Keskin renkler seçin

Bir mekanı büyük göstermenin en iyi yollarından biri keskin renkler seçmektir. Keskin renklerden kastedilen, açık ve göz alıcı renklerdir. Küçük mekanlarda pastel renklerden kaçınmak doğru bir seçim olur. Pastel renkler bu ortamı olduğundan daha basık ve sıkıcı hale getirir. Kırmızı, parlak bir mavi işte tam da böyle mekanlar içindir. Işıl ışıl parlayan yeşil ve sarı böyle mekanlar içindir. Kısacası birbirine zıt iki renkte karar kılmak ve bunları da canlı renklerden seçmek küçük mekanlar için güzel bir seçim olabilir.

Beklenmedik renk vurguları yapın

Beklenmedik renk vurguları, ziyaretçilerin veya oda sakinlerinin odanın köşelerine dikkatini tam olarak yoğunlaştırmasını engeller. Böylece, odanın küçüklüğünden ziyade verdiği duyguları önemsemesi sağlanabilir. Bir örnek verelim. Beyaz bir odada pembe radyatör petekleri olduğunu hayal edin. Bu ne demek istediğimi aşağı yukarı ifade edecektir. Derin bir kitaplık kullanın. Bu kısmen odanızın alanından çalsa da derinlik hissini verecektir. Girintili aynalar aynı etkiyi yapar. Bir diğer yöntem de holden açılan odalarda kullanılır. Hol koyu bir renk ile boyanırken, oda daha canlı ve açık bir renkle boyanır. Böylece her odaya girildiğinde farkında olmadan bir ferahlama hissine insanlar kapılır.

Odak duvarı oluşturun

Bir duvarınızı diğerlerinden daha koyu renk ile boyayıp, onu çerçeveli resimler, ankrajlı  dekoratif ürünlerle süsleyin. Buna odak duvarı denir. Odanızın bir nevi vitrinidir. Odak duvarları küçük odaları daha ferah, geniş ve yaşanabilir kılarlar. Ziyaretçilerin de odanızı ferah bulmasına sebep olurlar.

Kategoriler
Dekorasyon Ev Dekorasyon

İtalyan Duvar Kağıtları

İtalyan duvar kağıtları, oldukça kaliteli, genellikle göz alıcıdır. Dünyaca ünlü italyan duvar kağıdı markaları vardır. Bu yazımızda ithal duvar kağıtlarına birkaç örnek verip, neden bu denli ünlü olduklarına değineceğiz. İtalyan duvar kağıtları genelde uzun ömürlü, dayanıklı ve uzun süre solmadan duvarları süslerler.

İthal Duvar Kağıtları

Bu tarz duvar kağıtlarının çoğunda canlı renkler tercih edilir. Elbette mat ve pastel renklerde olan italyan duvar kağıtları koleksiyonları da vardır. Ancak genelde renkleri canlıdır. Vektörel desenlerden ziyade doğal figürler italyan duvar kağıtlarında dikkat çeker. Son zamanlarda vektörel çizimlere sahip italyan duvar kağıtları üretimi de yapılmıştır.

Kategoriler
Dekorasyon Ev Dekorasyon

Bebek Odası Duvar Aksesuarları

Odalara anlam ve hareketlilik katan aksesuar seçimleri bebek odalarında daha çok anlam taşımakta. Henüz dünyaya gelmemiş yada yeni doğan bebeğiniz için oda hazırlıyorsanız bol miktarda çerçeve almanızı öneririz. Doğumdan sonraki her halini çekeceğiniz için onları sergilemek adına bolca çerçeve lazım. Bebek odasında çerçeve seçimleriniz ise mümkün olduğunca duvarda asılı olanlarını tercih etmekte fayda var.

Bebek Odası Aksesuarları

Aksesuarlarınızı dizmek adına son yıllarda çok moda olan duvarlara monte edilen kitaplıkları seçebilirsiniz. Üzerinde bebek üzerine yazılmış kitaplarınızı ya da severek seçtiğiniz aksesuar ürünlerinizi  dizebilirsiniz. Bebek odası aksesuarlarının başında mutlaka bir kirli çamaşır torbası bulundurmanızı öneririz. Bebeğinizin çıkardığı eşyaları dahi ayrı saklamalı ve ayrı yıkamaya özen göstermelisiniz. Bazı nevresim setlerinde bunlar için özel üretilen çamaşırlıklar çıkıyor. Özellikle bunları tercih edebilirsiniz. Hemen hemen her bebek ışıktan rahatsız olduğu gibi karanlıktan da rahatsız olabilirler. Bu durumdan dolayı yatak ucuna koyacağınız bir gece lambası ile ışıklandırabilirsiniz. Özellikle bebek figürleri, şirin hayvan motifleri gece lambalarında çok hoş olacaktır.

Bebek odası duvar süsleri

Yine son yıllarda çok moda olan ve ağırlıklı olarak ahşaptan yapılan harfler ile çocuğunuzun ismini kapıya asabilirsiniz. Bunun dışında yine gelenleri karşılamak adına kapı dışına tüller ile donatılmış ve hoş geldiniz yazan kapı süslerinden alabilir ve odayı daha şirin bir hale sokabilirsiniz. Bu ürünleri isterseniz keçe ile kendinizde istediğiniz şekilleri vererek el emeğinizi konuşturup güzel bir anı yaratabilirsiniz.

Bebek Odası Süsleme

Bebek odası dekorasyonunda dikkat etmeniz püf noktalar, çok küçük oyuncaklara yer vermemeniz ve zeminlerde barındırmamanız. Olabildiğince asabilir yada komidin üstlerinde sergileyebilirsiniz. Bebek odası dekor ederken çok eğleneceğinize eminiz. En güzel ve en yeni aksesuarlar ile donatacağınız odada sizde adeta çocukluğunuza geri dönecek ve bebeğiniz ile birlikte büyüceksiniz.

Kategoriler
Dekorasyon Ev Dekorasyon

Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Genelde, stüdyo, 1+1 veya 2+1 olan evlerin, alanı 60 metrekareden küçük olan evlerin dekorasyonu konusunda sıkıntılar yaşanır. Bu yazımda size 1dekorasyon’un ufak ev dekorasyonu ipuçlarını ve tüyolarını vereceğim. Umarım yardımcı olabilirim.

Küçük evleri dekore etmek

Evimizin küçük alanını, doğru bir şekilde değerlendirip değerlendirmediğimiz önemlidir. Eğer doğru değerlendirildiği halde, ev size küçük geliyorsa, o zaman eviniz size yetersizdir. Eğer doğru değerlendirilmemişse, o halde verimsiz şekilde dekore edilmiştir. Ufak ev dekorasyonu yaparken, öncelikli amacımız bu nedenle verimliliği elde etmektir. Peki nasıl? Bunun yolları efektif kullanım açısından yatay yükleme yerine düşey yüklemeyi sağlayacak mobilyalardan geçer. Elbette bu anlayacağınız üzere derinliği düşük ancak tavana kadar yükselen dolaplardır. Az miktarda bazı derinlik ihtiyacı olan malzemeler için derin dolaplar yapabilirsiniz ancak çoğunluğunun derinliği az olmalıdır. Böylece ortalıktaki birçok kalabalıktan kurtulabilir ve koltuk, yatak, masa gibi yaşam unsurlarına yer açabilirsiniz. Bu dolapların duvara montajlanması minimum duvardan 4 cm alan kazanmanızı sağlayacaktır. Mobil dolaplar, süpürgelik payından ve standart derinliklerinden dolayı evinizi daraltır.

Küçük mutfak dekorasyonu nasıl yapılır

Mutfakta ise, mutfak tezgahı derinliği düşük olmalı ve duvara insan boyundan daha yükseğe ankrajlanmış dolaplar monte edilmelidir. Bu dolaplara merdiven ile ulaşacak olmanız çok konforlu olmaz ancak ya yerden yada konforumuzdan bazen taviz vermek zorunda olabiliriz. Bazen de olmayabiliriz. Bu durumu maalesef mutfağınızı görmeden tam olarak değerlendiremiyorum.

Küçük banyolar için çözümler

Banyoda ise duşakabinler den kaçınmak gerekir. Entegre banyo-tuvalet, sızdırmazlık ve güzel taş kaplama ile harika sonuç verebilir. Vitrifiye ise, küçük olmalı, dolapları da diğer yerlere yapılacak olanlar gibi derinliği düşük ve duvara ankrajlı olmalı.

Küçük Evler İçin Boya Seçimi

Evin boyası açık renklerden seçilmeli, tavan beyaz olmalıdır. Ancak salonda isterseniz bir tane koyu renk ile boyanmış tek duvarı, resimler ve aksesuarlarla güzelleştirip evinizi çekici hale getirmek ve bunu evi daraltmadan yapmak mümkündür.