Yeni Evlenecekler İçin Yatak ve Karyola Önerisi

Huzurlu bir uyku tüm insanlığın hakkıdır. Güne güzel başlamak için gecenin rahat ve güzel bir uykuyla geçmesi şarttır. Enerjik ve zinde uyanmak gün içindeki stresi daha iyi kontrol edebilmemizi, işlerimizde daha verimli ve başarılı olmamızı sağlar. Bu durum da uyuyacağımız yerin önemini göz önünde bulundurmak gerekir. Yatak seçimlerimiz bizim hayatımızı belirler. Yatak seçiminde çok dikkatli olmak gerekir. Önemli bir karardır ama bu kadar en çok yeni evlenen çiftler için herkesten daha önemlidir desek yalan olmaz.

Karyola ve Yatak Uyumu

Yeni evlenmiş bir çiftin en özel yerleridir yatak odaları. Bu nedenle bu odadaki eşyaların daha konforlu olması yeni çiftimiz için çok önemlidir. Özellikle de düğün haftası bittikten sonraki bütün o stres ve yorgunluğun atılması için güzel huzurlu bir uyku şarttır. Bunun için çiftlerin yatak seçimleri çok önemlidir. Aynı yastığa baş koymak sözüyle başlayan bu birliktelik seçtikleri yatağın önemi çok yüksektir.

Alınan yatağın yeni çiftimiz her ikisi içinde yattıklarında rahatsız olmaması, bulunduğu yerdeki huzuru hissedip eşine de bu huzuru yayması lazım. Eşlerin yatak seçimimde baş başa olması aile ve arkadaş çevrelerinden uzakta olmaları gerekir. Çünkü bu onların arasındaki bir özel bir seçim ve başka bir bireyin bu seçime karışması ya da bu seçim olurken çiftin yanında bulunması çiftin gerilmesine gereksiz utanma ve heyecanlanmalara neden olabilir. Bu da yanlış ve acele bir kararla onlar için uygun olmayan bir yatak seçimiyle sonuçlanabilir.

Yatak Seçiminden Önce

Çiftler yataklarını beğenirken önemli bazı püf noktalar vardır;

  • Her ne olursa olsun bu yatak sizin için yani içinize sinmesi lazım
  • Rahatça uyuyabileceğiniz bir genişliğe sahip olması
  • Yere size uygun bir yükseklikte olması
  • Sırt ağrısı olmaması için bedeninize uygun olanı
  • Gösterişten daha çok gözlerinizi rahatlatan bir sadelik aramanız bence daha iyi olabilir.

Yatak siparişi mağazadan yapılabileceği gibi internetten üzerinden de alınabilir. Ama ürün gelir gelmez içinize sinmeyen en ufak şeyde vakit kaybetmeden değiştirin yatağı. Günün sonunda eşinizle yatağa girip rahat bir şekilde uyuyamayacağınız hiç bir sorunu göz ardı etmeyin.

Yeni bir yatak fiyatları konusunda çok dikkatli olmalısınız. Zaten düğün için fazlasıyla masraf yaptınız. Maddi sıkıntı çekmemek için uygun fiyatta olanı bulmalısınız. Bu konuda genelde birçok mağaza yardım eli uzatıyor. O kampanyalardan yararlanarak çok daha tatlı fiyatlarla bu işi halledebilirsiniz.

Uygun Yatak Önerileri

Fiyat konusunu markalara göre bir genelleme yaptığımızda

İstikbal 2000 lira ile 3500 lira arasında

Kilim 4500 lira 8000 bin lira

Yataş 500 liraya bile yatak olup 6000 liraya kadar yükseliyor fiyatları

Bambi 1350 lira ile 3500 lira arasında değişen bir fiyatlar mevcut.

Kilim mağazası pahalı gibi gözükse de takım halinde yatak odası sattıkları için internet fiyatları böyle. Çoğu mağazada fiyat aralığı 2000-3500 arasındadır. Genel olarak fiyatların böyle olması fiyattan ziyade alacağımız ürünün konforuna bağlı olacağının kanıtıdır..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.