Salon İçin Orta Sehpa Seçimi

Oturma odası ve salon gibi mekânları dekore ederken bir çok detay göz önünde bulundurulmalıdır. Ancak bunlar sayesinde bir bütünlük ve şıklık oluşturulabilir ve güzel bir dekorasyondan söz edilebilir. Mobilya seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden bazıları renk, model, hacim ve diğer mobilyalarla olan ahenk ve uyumudur. Orta masalarda da dikkat edilmesi gereken detaylar tamamı ile aynıdır. Oturma grubunuzla bir bütünlük oluşturması ve hatta büyük salonlarını aynı zamanda yemek odası takımı ile dekore edenlerde orta masanın yemek takımı ile de bir uyum sergilemesi gerekir. Dolayısı ile orta masa deyip geçilen şey aslıda bazı dekorasyonlarda salonun en önemli malzemesi olabilmektedir. Orta masa seçimine yönelik önerilerimizden yararlanarak güzel bir orta sehpa ile salonunuzu renklendirebilir ve salonunuza hareket kazandırabilirsiniz.

Orta Sehpa Nasıl Olmalı?

Aynı boyuttaki 3-4 sehpanın birleştirilmesi ile oluşturulan sehpa modellerini tercih edebilirsiniz. Gerekli olduğu durumlarda parçaları ayırıp ayrı ayrı servis sehpası olarak kullanabilirsiniz. Dilediğiniz zaman ise ortada geniş bir kullanıma açık orta sehpa olarak kullanmanız da mümkün olacaktır.

Eski bir çeyiz sandığı ya da yıllar öncesinden kalma ve üzerinde yaşanmışlıkların izlerini taşıyan bir eşyadan yapılan güzel bir orta sehpa edinebilirsiniz. Bu tarz sehpalar country tarzda döşenecek salonlarla tam bir uyum sergileyecektir.

Klasik tarzda dekore ettiğiniz bir salon varsa böyle bir salon için tercih etmeniz gereken orta sehpa ayak kısımları olmayan sehpalar olmalıdır ve diğer mobilyalarınızla renk uyumu içermelidir.

Modern bir salon dekorasyonunuz var ise orta sehpanızın da bu çizgide olması gerekir. Farklı detay ve farklı biçimlerde sehpanız olmalı. İki renk ahşaptan oluşan sehpalar modern salonlarla tam bir uyum içinde olurlar. Hatta cam ile hareketlendirilen bir tarafı da var ise çok daha modern ve pozitif hava yaratan bir salonunuz olmuş olur. Böylesi bir sehpayı renkli bir iki obje ile de tamamlayabilirsiniz.

Orta Sehpa Modelleri

Küçük salonlardaki orta sehpalarda düşünülmesi gereken detay fonksiyonel ve kullanışlı olmasıdır. Yerine göre kitaplık, dergi ya da gazetelik olarak kullanılabilir olması çok daha fonksiyonel bir anlam taşıyacaktır.

Son yılların en çok tercih edilen kavramı ise Retro tarzı mobilyalar. Böyle bir salona uygun sehpa seçimi zor olmayacaktır. Üst bölümü ahşap ama sarı, yeşil ve mavi gibi canlı renklerden yapılmış, ayakları ise metalden yapılma çok şık bir orta masa Retro salonunuza uyumlu olacaktır.

Tüm mobilya ürünlerinde olduğu gibi orta sehpalarda da seçenek olanağı çok fazladır. Gerek oturma grubunuzu alırken orta sehpanızı bunlarla birlikte alabilir gerekse de her bir ürünü ayrı ayrı alarak bir kombin yaratarak kendi tarzınızı ve kendi çizgilerinizi ortaya koyabilirsiniz. Önemli olan orta sehpanız ile diğer tüm mobilyalarınızın bir bütünlük oluşturması ve sırıtmamasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.