Mobilyada KDV İndirimi 2017

Mobilyada kdv indirimlerinin devam etmesi hiç şüphesiz mobilyasını değiştirecek olanlara ve yeni evlenecek olanlara yaradı. Bilindiği üzere 3 aylık süre içerisinde %18 olan kdv oranı %8 e çekildi. Bu sayede iç pazarda mobilya satışının %20 kadar arttığı düşünülüyor. Hal böyle olunca da mobilya satın almak isteyenlerin elini çabuk tutması gerektiğinin altını çizmekte fayda var.

Peki ama kdv indiriminden faydalanmak için neler yapılmalı ne gibi bir yol izlenmeli? Bunları sizin için aratırdık. Aslına bakarsanız kdv indirimine vatandaşın müdahale etmesine gerek yok. Zaten satın aldığınız ürünler otomatik olarak kdv indirimi ile hesaplanıyor. Bu sayede son derece ekonomik ürünler satın alabiliyorsunuz. Peki ama dikkat edilmesi gereken hiçbir şey yok mu?

Kdv İndirim Fırsatları

%10luk indirim tüm mobilya ürünlerinde geçerli ama dikkat edilmesi gereken asıl fiyatın ne kadar arttığı veya ne kadar sabit kaldığına dikkat etmekte… Örneğin fiyatı 2016 yılında tutan mobilya mağazalarına nazaran bazı markaların zamlı fiyatlardan çekindiğini de söyleyebiliriz. Bu sayede daha ekonomik ürünler satın alınabilir.

Mobilyada Kdv İndirimi Hangi Tarihte

Yaklaşık olarak üç ay boyunca devam edecek kdv indiriminde pek çok markanın fiyatlarını 2016 da dondurduğuna da özellikle dikkat etmek gerekiyor. Almayı düşündüğünüz ürünün önceki fiyatına göz atmak için internette dolaşmanızı ve kdv indirimi sonrasında ne kadar mal ettiğinize özellikle dikkat etmeniz gerekiyor.

Kdv indirimi söz konusu olduğunda uygun fiyatlardan mobilya satın alabilirken bu fiyatın ne kadar olduğunu da basit hesaplamalarla bulabilirsiniz. Örneğin fiyatları 2016 da 5.000 tl olan bir üçlü koltuğun kdv indirimi ile birlikte (fiyatların 2016 da kaldığını varsayarsak) daha uygun fiyatlı bir şekilde hesaplanması gerekmektedir. Bu civarda bir fiyattan satın alırsanız fiyatın zamlı olduğunu görebilirsiniz. O sebepten satın almadan önce bu noktalara dikkat etmeniz de fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.