ikea çalışma masaları

İkea Çalışma Masası Modelleri, Yorumları ve Özellikleri

Çalışma hayatının en önemli ihtiyaçlarından biri olarak bilinen çalışma masası, evde, ofiste ya da iş yerlerinde mutlaka bulunması gereken eşyalardandır. İkea çalışma masası modelleri genellikle şık bir tasarıma sahip olması ve çok yönlü olmasından dolayı çalışan insanlar tarafından sıklıkla tercih edilirken, her ihtiyaca uygun bir İkea çalışma masası modeli bulabilmek de mümkündür.

İkea Çalışma Masası Modelleri Özellikleri

  • İkea çalışma masası modelleri her ihtiyacı karşılayabilecek niteliklerle tasarlanmıştır.
  • Sade, kullanışlı ve doğal bir tasarıma sahip olan bu modeller çalışma ortamlarında görüntü kirliliğini engelleyebilmektedir.
  • Her modelde farklı ebat ve renk seçenekleri bulunmaktadır.
  • Kaliteli malzemelerde üretildiği için uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunulmaktadır.
  • Stil sahibi insanların tercihi olan İkea çalışma masası modelleri, yalnızca görüntüsü ile de kalitesini gözler önüne sermektedir.

FREDDE

Siyah renkli tasarımı ile oldukça şık bir görünüme sahip olan Fredde çalışma masası, kullanıcısının masaya yakın oturmasına yardımcı olan, kol ve bilekleri destekleyen bir tasarıma sahiptir. Çay, kahve gibi çeşitli içecekleri koyabilmenin mümkün olduğu bölmeler bulunan bu çalışma masasında, üst raf iki adet 32 ekranlık monitörün koyulabileceği bir genişliğe sahiptir. Ayrıca kenarlarında bulunan yan paneller monitörü güneş ışınlarına ve parlamalara karşı koruyabilmekte, yine bu panellerde yer alan raflara ses sistemleri yerleştirilebilmektedir.

SKARSTA

İkea’nın en yeni çalışma masası modelleri asında yer alan Skarsta, ayarlanabilir gövdesi sayesinde hem otururken, hem de ayaktayken çalışabilme imkanı sağlamaktadır. Masanın yüksekliği bu doğrultuda 70 ila 120 cm arasında ayarlanabilmekte, masanın bu şekilde ayarlanabilir olması vücudu daha rahat hareket ettirme ve dolayısıyla daha rahat çalışma fırsatı sunmaktadır. Beyaz renkli bir tasarıma sahip olan Skarsta modeli bilgisayar ile aranızda doğru bir orantı olmasını da sağlayabilmektedir.

MICKE

3 farklı boyut ve 2 farklı renk seçeneğine sahip olan Micke çalışma masası, çalışma odalarında oldukça hoşbir görünüm sağlayabilecek tasarıma sahip olmasıyla dikkat çekmektedir. Tercihe göre iki kişilik ya da tek kişilik bir çalışma ortamı sağlayan bu model, çekmece ve dolabı sayesinde odanın daha derli toplu görünmesini sağlayabilmektedir.

HEMNES

İkea’nın en çok tercih edilen çalışma masası modellerinden Hemnes, masif ahşap, doğal, dayanıklı ve beyaz renkli tasarımı ile bulunduğu ortamlara ferah bir hava kazandırabilmektedir. Öte yandan 155×65 cm ebatları ile geniş bir çalışma alanı sağlayan bu modele, iki adet çekmece ve bir adet dolap bulunmaktadır. İhtiyaca göre çekmece ve dolabın yerlerini değiştirebilmek mümkün olurken, alt çekmece A4 kağıtları, mektup ve bu gibi evrakların boyutlarına uygun olarak tasarlanmıştır.

LISABO

Sahip olduğu doğal görünümü ile kendine has bir karaktere sahip olan Lisabo çalışma masası, İkea çalışma masası modelleri arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Masif huş ayakları ve dişbudak kaplaması ile dikkat çeken bu model, uzun ömürlü bir kullanım imkanı sağlamaktadır. Ayrıca bir adet çekmecenin bulunduğu bu modelde çekmecenin boyutu 14 inç dizüstü bilgisayarlara uyumlu olurken, bu sayede çalışma alanında kalabalık bir görüntünün oluşmasını engelleyebilmek de mümkündür.

LINNMON/FINNVARD

Oldukça şık bir tasarıma sahip olmasıyla dikkat çeken LINNMON/FINNVARD çalışma masası modeli, düz bir çalışma masası olarak kullanılabileceği gibi, yalnızca ayağını kaldırarak çizim masası haline de getirilebilmektedir. Masanın iki ayağında da çizim araç gereçlerini yerleştirebilmenin mümkün olduğu bölmeler bulunmaktadır. Böylelikle masa üzerinde daha geniş bir çalışma alanı oluşturabilmek de mümkündür.

LINNMON/ALEX

Uzun tablası sayesinde kullanıcısına oldukça geniş bir çalışma alanı sunan LINNMON/ALEX, çalışma masası modeli, aynı zamanda iki kişinin aynı anda çalışabileceği bir ortam da oluşturabilmektedir. Farklı ebat seçenekleri de bulunabilen bu modelde beyaz, vegne ve mavi gibi renk seçenekleri de bulunmaktadır. Üstelik masanın her iki ayağında da 5’şer tane olmak üzere toplamda 10 çekmece bulunurken, farklı ebatlardaki bu çekmeceler geniş bir saklama alanı imkanı sunmaktadır.

İkea Çalışma Masası Kullanıcı Yorumları

İkea çalışma masası modelleri günümüzde birçok insan tarafından tercih edilmekte ve uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir. Bu nedenle de İkea çalışma masası kullanıcı yorumları müşteri memnuniyetini ortaya çıkarırken, aynı zamanda kararsız olan ihtiyaç sahipleri için bir fikir oluşturabilmektedir. Sizlerde çalışma alanlarınızda ihtiyaç duyduğunuz bu tür masalar için İkea müşterilerinin yorumlarını inceleyebilir, buna göre kendiniz için en ideal çalışma masasına sahip olabilirsiniz.

Bir yorum

  1. Merhaba, FREDDE modeli çalışma masasının ebatları nedir? Beyaz renk olanı var mı? Son olarak fiyat bilgisi rica ediyorum.Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.