Kategoriler
Çocuk Odası

Kız Bebek Odası Boya Renkleri

Eski yıllardan beri süregelen geleneklerden birisi de, kız çocuklarına pembe, erkek çocuklarına mavi renklerin hakim olduğu bir oda hazırlamaktır. Oysa günümüzde renk skalası o kadar genişledi ki, ara tonları tercih etmeyi ihmal etmeyin.

Kız Bebek Odası Renkleri

Pembeyi aksesuar ve ara detaylarda kullanmayı deneyin. Onun yerine yeşil, turkuaz, lila gibi renkleri deneyebilirsiniz. Kız bebek odasında beşik ya da yatak gibi mobilya ürünlerinde keskin kenarlı mobilyaları tercih etmeyin. Yuvarlak hatlı mobilyalar bebeğiniz için ideal olacaktır. Aksesuar tercihlerinde dikkatli olun. Cam ve boncuk işlemeli aksesuarlardan uzak durun. Onun yerine kırılmaz ve sade aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra bebeğiniz için harika bir oyun köşesi yaratmayı deneyebilirsiniz.

Kategoriler
Dekorasyon

Bebek Odası Dekorasyonu İçin İlginç Fikirler

En sevilen oda dekorasyonlarının başında bebek odaları gelir. Bebek odası dekorasyonu  her anne ve baba olacak kişi için müthiş bir motivasyon ve bebeğe hazırlanma sürecidir. Daha önce farklı bir alan kullanılan oda hemen şekil değiştirerek bebek odası olma yolunda adımları atılır.

Öncellikle bebek odasının ne çok küçük ne çok büyük olması gerekir. fazla küçük odalarda bebek büyüdüğünde rahat hareket edemez, daha büyük odalarda ise özellikle kışın odanın ısınma problemi olabileceğinden zararlı bir hareket olabilir.

Bebek Odası Duvar Kağıtları

Bebek eşyalarını alırken acele etmeyin. yavaş yavaş, geze geze ve en önemlisi zevkini çıkara çıkara alışveriş yapmanızı öneririz. Görsel önemlerinden daha çok kullanışlı olmasına ve yapıldığı mobilyaların özellikle kullanılan boyaların TSE uyumluluğunu kontrol etmeliyiz. Unutmayın ki çocuğunuz çok kısa süre odasını keşfe çıkacak ve her şeyi ağzına almaya yada ısırmaya çalışacak. Durum böyle olunca alınan eşyalarda ekstra hassas olmalıyız.

Bebek odası oluştururken dikkat edilecek bir başka noktada kullanışlılık açısından duvarlar  boya olabilir. Ama ille de bir hareketlilik vermek istiyorsanız duvarlara daha sonra bebeğinizin resimlerini koymak için çerçeveler ya da çizgi film figürleri yapıştırabilirsiniz.

Bebek odası nasıl olmalı

Yerlerde ise olabildiğinde duvardan duvara halı modelleri tercih edilebilir. bebeğin yaklaşık 6 ay sonra emekleyeceği düşünüldüğünde yerle temas etmemesi adına çok iyi bir önlem olarak ele alınabilir. Odanın fiş ve prizlerini de şimdiden kapatabilir ve bebeğinizin hiç tanışmamasını sağlayabilirsiniz.

Bebek Odaları İçin Fikirler

Bebek odası mobilyalarını takım olarak alabileceğiniz gibi kendiniz parça parça alarak da birleştirebilirsiniz. Bol çekmeceli bir dolap ve geniş bir yatak her zaman büyük kurtarıcıdır. Bebek odası düzenlemelerinizi 5. Ayda yapmaya başlayabilir ve erken doğum risklerini göze alarak 7 aya kadar bitirilmesi daha sağlıklı olacaktır. Bebek odasında bol neşeli ve sağlıklı günler geçirmeniz dileği ile.

 

Kategoriler
Dekorasyon

Bebek Odası Dekorasyon Örnekleri

 Sıra geldi evinizin en anlamlı odasını dekor etmeye. Artık kalbinizin daha farklı atmasını sağlayan ailenizin yeni üyesi  için, güzel ve şirin bir oda yapma zamanı geldi. Bebek odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekilen bazı noktalar elbette ki var.

Bebek odası dekoru

Öncellikle maddi durumuz el veriyor ise bir mimar ile çalışıp harikalar yaratılmasına tanık olabilirsiniz. Bebeğin cinsiyetine göre şekil alan bebek odası dekorasyonu için mutlaka cinsiyetini öğrenmeye çalışınız. Kız çocukların da pembe, erkek çocukların da kullanılan mavi renkler artık bir adet haline geldi.

Bebek odası dekorasyon fikirleri

Eğer mimar ile çalışacak kadar maddi durumunuz yok ama son moda bir oda döşemek istiyorsanız, yapmanız gereken gazete bayilerinde satılan bebek moda dergilerine göz atmak. Orada birbirinden güzel dekorlar ile karşılaşacak ve büyük fikirler edinmenize imkan sağlayacaksınız. Bebek odasını olabildiğince eğlenceli ve kullanışlı bir şekilde dekor etmek daha doğru olacaktır. Bebeğiniz büyümeye başladıkça odasında vakit geçirmeyi sevecek ve onun için aldığınız oyuncakları odasında oynamaya başlayacak. Bu sebepler olabildiğince ortayı boş bırakarak bir oyun alanı elde edebilirsiniz.

Bebek odası dekorasyon ürünleri

Halısından lambasına, yatağından dolabına, çerçevelerden aksesuarlara kadar bir çok alternatif barındıran bebek odası  örneklerini internet siteleri üzerinden de inceleyebilirsiniz. Satın almak istediğiniz ise piyasa araştırması yaparak bütçenizi çok zorlamadan en kaliteli ürünleri uygun fiyata almayı hedefleyebilirsiniz. Bebek odası dekorasyonlarında son yıllarda çok fazla olan duvar kağıtları da çok hoş bir hava katabilir. Özellikle silinebilen duvar kağıtlarını seçmeniz daha doğru bir tercih olacaktır.

Bebek odalarında herhangi koku veren maddeler kullanmamaya özen gösteriniz.yeni doğan bebekler çok hassastır ve bu tarz kokulara alerji gösterebilirler. Zaten en güzel koku onların odaya geldiği an bıraktıkları koku olacaktır. Bir evin belki de en güzel odası olacak bebek odaları için, sizde özen ile oluşturarak en güzel armağanı verebilirsiniz.