Kategoriler
Ev Dekorasyon

Dekorasyona Başlamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Herkesin tarzı ve zevki farklıdır. Yeni bir ev aldınız yada evinizin dekorasyonunu değiştireceksiniz. Size bazı püf noktalardan bahsedeceğiz. Evinizi belli başlı bazı kurallara göre dekora etmek hem ekonomik yönden hemde evinizin modern görünümü açısından önem arz eder. Bu yazımızda sizlere dekorasyonla ilgili belli başlı bir kaç öneri ve tavsiyede bulunacağız.

Dekorasyonun Püf Noktaları

– Evde kullanacağınız mobilyalar seçilirken öncelikle rahatlığınız ön planda olmalı.
– Evinizde her zaman mobilya takımı kullanma zorunluluğunuz yoktur. Örneğin bir ikili koltuk ya da üçlü koltuğun yanına berjer ya da tekli koltuk yerleştirebilirsiniz. Önemli olan oluşturduğunuz koltukların duvar rengine zıt düşmemesidir.
– Aydınlatmanın doğru seçimi çok önemlidir. Aydınlatma dekorasyonda en önemli noktalardan biridir. Işığı az alan bir ortama duvardan yansıtmalı ışıklandırma yapılabilir.
– Koltuk takımlarınızı seçerken ve diğer kumaşlarınızın yıkanabilir ve leke tutmayan kumaşlardan seçilmesi gerekir.


– Genel olarak açık renklerin tercih edilmesi hem ortamı boğmayacak hem de gözlerinizi yormayacaktır.
– Küçük odalarınızda ayna kullanmanız halinde ayna odayı olduğundan büyük gösterecektir.
– Dekorasyonunuzu hayat tarzınıza göre yapmak en önemli olan unsur. Televizyonu çok izliyorsanız ona göre bir dekor yapmalısınız.
– Halı seçiminizi mobilyalarınızın rengine göre yapmalısınız.
– Evinizde duvar etiketleri, duvar stickerleri kullanacaksanız öncelikle duvar zeminine alçı yaptırmanız yapıştırma ve duvar kağıtlarınızın hem uzun ömürlü olmasını sağlayacak hem de daha güzel görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.
– Aksesuar seçiminde kişisel zevkleriniz ön planda tutulmalı.
Dekorasyon yapacak kişilerin bu kuralları da göz önünde bulundurarak araştırma yapmaları seçimleri açısından faydalı olacaktır.

Kategoriler
Mobilya

Siyah Beyaz Ev Dekorasyon Örnekleri, Fikirleri ve Resimleri

Zıtlıkların oluşturduğu uyum genellikle herkes tarafından beğenilir. Fakat zıtlıkları oluşturmak kolay bir iş değildir. Siyah ile beyaz birlikte kullanıldığında çok modern bir görünüm yaratır. Fakat siyah ile beyazı doğru yerlerde doğru şekillerde kullanmak genellikle meşakatli bir iştir. Zıtlıkların uyumunu sevenlerdenseniz siyah beyaz dekorasyon modasına siz de katılabilirsiniz.

Siyah beyaz ev dekorasyon

Siyah beyaz dekorasyon yapmak istiyorsanız tema renginizi öncelikle tespit etmelisiniz. Beyazı ana renk olarak seçmişseniz dekorasyonlarınızı biblo ve tamamlayıcı eşyalarınızı siyah seçebilirsiniz. Ya da bunun tam tersini de evinize uygulayabilirsiniz. Bir denge işareti gibi bir siyah beyaz şıklık yaratmak istiyorsanız siyah ve beyazı odanızın her köşesine eşit olarak yaymalısınız. Bu dekorasyon ile çok daha modern bir ev görünümüne ulaşacaksın.

Siyah Beyaz Ev Kombinleri

Siyah beyaz dekorasyonun şıklığını evinize en güzel bir biçimde yansıtmak için doğru seçimler ve doğru tercihler yaparak tamamlamalısınız. Siyah ve beyazın zıtlığının yarattığı uyum ve kontrast evinizi çok daha aydınlık ve şık gösterecektir. Yeni modern evlerin vazgeçilmezi olan siyah ve beyaz uyumu en modern evleri yaratmak için en uygun seçimdir. Zıtlıkların uyumu farklılık yaratmak isteyenlerin de en doğru tercihidir. Farklı olmak demek her zaman olağandışı şeyler yaratmak demek değildir. Olağan bir şeyi farklı ve kendinize özgü bir tarzla yorumlarsanız zaten herkesten farklı olmuş olacaksınız.

Siyah ve Beyaz Renklerin Uyumu

Farklılığı sevenler için en doğru seçimlerden birisi siyah ile beyazın uyumudur. Zıtlıkların uyumu farklı karakterlerin birbirini çekmesinden kaynaklanır. Zıt kutupların birbirini çekmesi olayı, aslında birbirinden çok farklı olan zıtlıkların aslında o inanılmaz uyumunu anlatır. Bu uyum çoğu zaman uyumsuzluk gibi görünse de aslında yarattığı o ilginç uyum modern bir görünüm yaratır. Uyumsuzlukların uyumu da denebilecek bu zıtlık modern yapıların vazgeçilmezidir.

Kategoriler
Dekorasyon

Bebek Odası Dekorasyon Örnekleri

 Sıra geldi evinizin en anlamlı odasını dekor etmeye. Artık kalbinizin daha farklı atmasını sağlayan ailenizin yeni üyesi  için, güzel ve şirin bir oda yapma zamanı geldi. Bebek odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekilen bazı noktalar elbette ki var.

Bebek odası dekoru

Öncellikle maddi durumuz el veriyor ise bir mimar ile çalışıp harikalar yaratılmasına tanık olabilirsiniz. Bebeğin cinsiyetine göre şekil alan bebek odası dekorasyonu için mutlaka cinsiyetini öğrenmeye çalışınız. Kız çocukların da pembe, erkek çocukların da kullanılan mavi renkler artık bir adet haline geldi.

Bebek odası dekorasyon fikirleri

Eğer mimar ile çalışacak kadar maddi durumunuz yok ama son moda bir oda döşemek istiyorsanız, yapmanız gereken gazete bayilerinde satılan bebek moda dergilerine göz atmak. Orada birbirinden güzel dekorlar ile karşılaşacak ve büyük fikirler edinmenize imkan sağlayacaksınız. Bebek odasını olabildiğince eğlenceli ve kullanışlı bir şekilde dekor etmek daha doğru olacaktır. Bebeğiniz büyümeye başladıkça odasında vakit geçirmeyi sevecek ve onun için aldığınız oyuncakları odasında oynamaya başlayacak. Bu sebepler olabildiğince ortayı boş bırakarak bir oyun alanı elde edebilirsiniz.

Bebek odası dekorasyon ürünleri

Halısından lambasına, yatağından dolabına, çerçevelerden aksesuarlara kadar bir çok alternatif barındıran bebek odası  örneklerini internet siteleri üzerinden de inceleyebilirsiniz. Satın almak istediğiniz ise piyasa araştırması yaparak bütçenizi çok zorlamadan en kaliteli ürünleri uygun fiyata almayı hedefleyebilirsiniz. Bebek odası dekorasyonlarında son yıllarda çok fazla olan duvar kağıtları da çok hoş bir hava katabilir. Özellikle silinebilen duvar kağıtlarını seçmeniz daha doğru bir tercih olacaktır.

Bebek odalarında herhangi koku veren maddeler kullanmamaya özen gösteriniz.yeni doğan bebekler çok hassastır ve bu tarz kokulara alerji gösterebilirler. Zaten en güzel koku onların odaya geldiği an bıraktıkları koku olacaktır. Bir evin belki de en güzel odası olacak bebek odaları için, sizde özen ile oluşturarak en güzel armağanı verebilirsiniz.