Dekorasyona Başlamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Herkesin tarzı ve zevki farklıdır. Yeni bir ev aldınız yada evinizin dekorasyonunu değiştireceksiniz. Size bazı püf noktalardan bahsedeceğiz. Evinizi belli başlı bazı kurallara göre dekora etmek hem ekonomik yönden hemde evinizin modern görünümü açısından önem arz eder. Bu yazımızda sizlere dekorasyonla ilgili belli başlı bir kaç öneri ve tavsiyede bulunacağız.

Dekorasyonun Püf Noktaları

– Evde kullanacağınız mobilyalar seçilirken öncelikle rahatlığınız ön planda olmalı.
– Evinizde her zaman mobilya takımı kullanma zorunluluğunuz yoktur. Örneğin bir ikili koltuk ya da üçlü koltuğun yanına berjer ya da tekli koltuk yerleştirebilirsiniz. Önemli olan oluşturduğunuz koltukların duvar rengine zıt düşmemesidir.
– Aydınlatmanın doğru seçimi çok önemlidir. Aydınlatma dekorasyonda en önemli noktalardan biridir. Işığı az alan bir ortama duvardan yansıtmalı ışıklandırma yapılabilir.
– Koltuk takımlarınızı seçerken ve diğer kumaşlarınızın yıkanabilir ve leke tutmayan kumaşlardan seçilmesi gerekir.


– Genel olarak açık renklerin tercih edilmesi hem ortamı boğmayacak hem de gözlerinizi yormayacaktır.
– Küçük odalarınızda ayna kullanmanız halinde ayna odayı olduğundan büyük gösterecektir.
– Dekorasyonunuzu hayat tarzınıza göre yapmak en önemli olan unsur. Televizyonu çok izliyorsanız ona göre bir dekor yapmalısınız.
– Halı seçiminizi mobilyalarınızın rengine göre yapmalısınız.
– Evinizde duvar etiketleri, duvar stickerleri kullanacaksanız öncelikle duvar zeminine alçı yaptırmanız yapıştırma ve duvar kağıtlarınızın hem uzun ömürlü olmasını sağlayacak hem de daha güzel görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.
– Aksesuar seçiminde kişisel zevkleriniz ön planda tutulmalı.
Dekorasyon yapacak kişilerin bu kuralları da göz önünde bulundurarak araştırma yapmaları seçimleri açısından faydalı olacaktır.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz