Dar ve Küçük Banyolar İçin Dekorasyon Önerileri

Günümüzde kadınların sıkça rahatsızlığını belirtiği kullanışsız banyolar, temizlik ve düzen açısından oldukça sorun yaratmaktadır. Sürekli gelişmekte olan mobilya tasarım fikirleri, her tipte ve ölçüde bulunan alanlar üzerinde, ciddi oranda değişikliği sağlayabilmektedir.


Tabi ki her kadın geniş ve ferah bir banyoya sahip olmak ister. Ancak farklı tasarım ve küçük dokunuşlar ile dar banyolar son derece ferah bir görünüm kazanabilir. Bunun için yapmanız gereken banyonuzun şeklini iyi analiz edip, uygun banyo mobilyası ile destekleyerek görüntüyü zenginleştirirken, bir taraftan alandan kazanmak olmalıdır. Ayrıca en basit yöntem, açık renk tonları kullanılarak, dar banyolar için dekorasyon yapıldığında, aslında hiç de kötü bir banyonuz olmadığını fark etmiş olursunuz. Bunun yanı sıra banyonun, duvarlarında kullanılan rengin, birkaç ton açık rengi yer döşemesinde kullanılırsa, alanın olduğundan büyük görünmesini sağlamış olursunuz. Banyo dolaplarını, sürgülü tercih ederseniz de yine alandan faydalanıp, hareket alanını genişletmiş olursunuz. Yer döşemesini desenli olarak da seçebilir ve banyonuza hareketlilik kazandırabilirsiniz.


Banyonuzun ferah olabilmesi için en önemli detaylardan biri de aydınlatmadır. Banyonun köşelerini aydınlatacak şekilde bir ışıklandırma tercih etmeniz durumunda, hem daha geniş bir görüntü hem de genel olarak ferahlık sağlamış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.